HUDBA

HUDEBNÍ WORKSHOPY 01Další kapitolou v činnosti spolku Benjamín jsou hudební aktivity. K tomu má spolek k dispozici hudební zkušebnu vybavenou hudebními nástroji. V minulosti jsem každoročně pořádali Hudební workshopy. Také byla možnost využívat zkušebnu pro setkávání začínajících kapel mládeže. Zkušebna vznikla v rámci projektu “Kdo si hraje, nezlobí”. V současnosti jsme pozastavili nabídku hudebních aktivit s tím, že hledáme člověka, který by se této oblasti činnosti věnoval. Věříme, že tomu bude brzy.

 

Z ARCHÍVU:

– nabízíme Vám alespoň několik fotografií z původní činnosti v oblasti hudby.

GIPSY ARTIS – Vůbec první kapela, která začala na zkušebně pravidelně zkoušet. Je tomu téměř dva roky, co se tato skupina osamostatnila a pořídila si vlastní hudební aparaturu. V současné době skupina stále existuje a je hudebně aktivní. Jejich fotografie naleznete zde.

 

CARNEVAL 04CARNEVAL -Tato kapela je hudebně zřejmě nejpokročilejší, která zkušebnu navštěvovala a je to i patřičně znát. Hrají pop/rock  a jsou to zdatní hráči na hudební nástroje a je s nimi velmi příjemná spolupráce. V současné době dokončili své album, při jehož tvorbě využívali  zkušebnu i s jejím technickým vybavením nejen pro zkoušení, ale i právě pro nahrávání. Jejich fotografie naleznete zde.

 

MIREK RAPČÁK BAND – Tato kapela byla zajímavá tím, že v ní hrál pouze jediný muž a to právě Mirek Rapčák. Zbylí tři členové byly děvčata a musím zde zmínit, že se mohli honosit titulem “nejhezčí kapela na zkušebně ” :-). Jejich fotografie naleznete zde.

 

MNOZÍ DALŠÍ – nedá se vyjmenovat všechny, kdo prošli zkušebnou, měli mořžnost zde zkoušet, učit se na hudební nástroj. Několik dalších fotografií s lidmi, kteří prosšli zkušebnou nebo vystoupení, kde bylo využito vybavení zkušebny naleznete zde.

 

HUDEBNÍ WORKSHOPY 12HUDEBNÍ WORKSHOPY – bylo by špatné, kdybychom nepřipomněli také Hudební workshopy. Od roku 2006 se konaly v prostorách SVČ Kotva, nyní Klub Spirála. Specifické byly tím, že každý den se vyučoval jiný nástroj a hudebníci-lektoři byli opravdu mistři ve svém oboru. Za všechny můžeme zmínit osobu Michala Šupáka, který donedávna byl členem kapely Charlie Straight. Několik fotografií naleznete zde.